Водій

Водій автотранспортних засобів (категорія «С»)

  1. Загальна характеристика професії

водіння автотранспортних засобів категорії С (автомобілів, які призначені для перевезення вантажів і дозволена максимальна маса яких  перевищує 3500 кг (7700 фунтів)

  1. Професійно важливі якості:

хороший зір; точність і координованість рухів; врівноваженість; терпіння; спостережливість; уважність; високий рівень технічного та логічного мислення; просторова уява; концентрація уваги; оперативна та довготривала пам’ять; відчуття відповідальності; ввічливість; акуратність.

  1. Професійні знання і уміння:

Водій автотранспортних засобів (категорія «С») повинен знати законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; Правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч.  небезпечних, великовагових, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії С та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження; несправності, що виникають в процесі експлуатації автотранспортних засобів, способи їх виявлення і усунення; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, протипожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу.

Уміти керувати  автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії С за різних дорожніх умов . Забезпечувати справність обладнання автотранспортного засобу відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконувати роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Усувати технічні несправності, які виникають під час роботи  на лінії і не потребують розбирання головних механізмів. Виконувати регулювальні роботи. Надавати першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної пригоди.

  1. Споріднені професії:Слюсар з ремонту автомобіля