МАЛЯР, ШТУКАТУР

professii_12

1. Загальна характеристика професії:
Маляр. Працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних і житлово-комунальних управліннях. Готує під пофарбування бетонні, дерев’яні і металеві конструкції. Поверхні фарбує вручну або при допомозі валиків, пультів із фарбою, пістолетів та інших приладів, наклеює шпалери. Володіє прийомами роботи високоякісної і декоративної штукатурки, а також прийомами багатоколірного пофарбування фасадів, будівель спеціальними синтетичними складами.

Штукатур. Штукатури першими починають обробку будівель, створюють основу, яку потім доповнює маляр. Штукатурні роботи проводяться для підвищення довговічності споруд, вирівнювання поверхні внутрішніх і зовнішніх стін, архітектурно-декоративних цілей, додання будівлям більшої привабливості та виразності. Після закінчення штукатурних робіт маляр-штукатур приймається за малярські роботи. Це роботи по фарбуванню, обклеюванні, художньої обробки та ремонту внутрішніх поверхонь будинків.

2. Професійно важливі якості:

Хороший естетичний смак; окомір; координація рухів рук; творча уява; уважність; акуратність; здатність працювати на висоті.

3. Професійні знання і уміння:

Повинен знати: властивості основних матеріалів і сумішей, що застосовуються під час виконання малярних та штукатурних робіт; основні вимоги до якості фарбування; будову механізмів для приготування та перемішування шпаклювальних сумішей; способи варіння клею; способи розкроювання шпалер. вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; вимоги до якості пофарбованих та обклеєних поверхонь та ін.
Повинен уміти:
• виконувати прості роботи під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь;
• виконувати роботи середньої складності під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь;
• виконувати прості роботи під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.