Виховна робота в училищі

В організації виховної роботи в училищі вдалось виробити чітку систему роботи всього педагогічного колективу з учнями

biblioteka БІБЛІОТЕКА
Одним з центрів виховної та культурно-масової роботи з учнями є бібліотека, яка є центром підготовки до занять та самостійної роботи в училищі. Бібліотекарем проводяться бібліотечні уроки, читальні конференції, бесіди, лекції, диспути з учнями ліцею. В бібліотеці працює Прес-центр «Для Вас, батьки» з цікавими сучасними рубриками виховання.

 

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ДОЗВІЛЛЯ
В актовій залі систематично проводяться вечори відпочинку, конференції, КВК, концерти, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної Війни та представниками базових підприємств.
Традиційні позакласні заходи, що проводяться в училищі на високому рівні мають високий виховний ефект. Стали традиційними – фестиваль «Учнівських талантів», конкурси–виставки професійної майстерності учнів, конкурс жіночої чарівності «Міс осінь», травневий конкурс «Солдатська каша разом з ветеранами», стара Новорічна казка на новий лад, конкурс малюнків, пізнавальні екскурсії, конкурс «Пасхальний куліч та святкові атрибути».
З метою організації позаурочної роботи з учнями, враховуючи інтереси та потреби учнів, в училищі працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної та декоративно-прикладної творчості, спортивні секції. В 2009-2010 навчальному році в обласному огляді художньої самодіяльності учнівський колектив посів 2 місце.

sportzalТрадиційною стала внутрішньоучилищна Спартакіада, за 8-ми загальними видами: л/а крос, л/ атлетика, міні-футбол, волейбол, баскетбол, шахи, шашки, н/теніс.
На високому рівні щороку в училищі проводяться змагання «Ну-мо, хлопці», «Козацькі розваги», «День здоров’я», «Тиждень з фізичної культури».

 

ГУРТОЖИТОК

    На базі училища функціонують 2 гуртожитки (для юнаків та дівчат) Усі іногородні учні забезпечені місцями для проживання. Кількість проживаючих в гуртожитку складає близько 300 учнів, з них 55 сиріт. В кімнатах мешкають від 2 до 4 осіб, що відповідає санітарним нормам. Для створення належних побутових умов кожна кімната укомплектована ліжками, тумбочками, шафами для одягу, столами, стільцями, відповідним посудом,  комплектами постільної білизни. У гуртожитку є кухня , яка працює згідно  графіка. Для учнів, які мешкають у гуртожитку, організовано харчування в їдальні училища. Організація вільного часу учнів на належному рівні: конкурси, пізнавальні екскурсії, Дні іменників, акції, ділові ігри, круглі столи, участь у волонтерській роботі, – це неповний перелік дозвілля учнів в гуртожитку. За організацію цікавого дозвілля, батьківське чуйне ставлення до підлітків учні, проживаючі в гуртожитку,  вдячні вихователям: Халільєвій Т.В., Семенченко В.В., Дмитренко Т.М., Мельниченко С.І.
За останні два роки значно покращилися побутові умови у гуртожитках. Було проведено косметичний ремонт кімнати для приймання їжі, коридорів, холу для відпочинку, всіх кімнат для проживання з повною заміною шпалер та ремонтом стель, повна заміна туалетних кімнат, кімнат для прання, душових кімнат. Для облаштування кімнат було придбано: ліжка, тумбочки, стільці, гардинне полотно, коврове покриття,  сучасну пральну машину.
Органи учнівського самоврядування училища – важливий компонент виховної системи. Президент та лідери учнівського самоврядування – це сучасно та дуже дійово в нашому училищі. Самоврядування – це метод досягнення широкого спектру виховних завдань – громадської активності, соціальної відповідальності, набуття всебічного морального досвіду. Саме, проблеми організації учнівського життя в навчальному закладі значною мірою вирішуються завдяки учнівському самоврядуванню.
В училищі працює практичний психолог. Ним проводиться психологічна діагностика учнів, групова психодіагностика, індивідуальне консультування учнів, батьків та вчителів. Проводиться індивідуальне корегування поведінки учнів. Свою діяльність практичний психолог поєднує з заступником директора з навчально-виховної роботи.
Окремо хочеться сказати про багаторічні дружні стосунки з ветеранами 64-7 Гвардійської армії, Харківським обласним комітетом міжнародного українського союзу ветеранів війни на чолі з Героєм Радянського Союзу генерал-майором С. М. Остащенко. Спільні заходи, що проводяться завжди яскраві, доброзичливі і дуже потрібні сучасній молоді. Педагогічний колектив неодноразово був нагороджений Грамотами Міського голови та Харківського обласного Союзу ветеранів за високий рівень військово-патріотичної роботи з учнями.

mucei Гордістю нашого навчального закладу є «Музей бойової слави 64-7 Гвардійської армії імені Героя Радянського Союзу М.С.Шумілова», якому за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, збереження історичної спадщини українського народу присвоєно та підтверджено звання «зразковий музей» серед музеїв професійно-технічних навчальних закладів.

В училищі кожного року проводиться день відкритих дверей. Випускники шкіл Харкова приходять до нас на екскурсію. Викладачі та майстри виробничого навчання виїжджають до шкіл та ліцеїв Харківської області з профорієнтаційною інформацією, як самостійно так і за участі обласного центру зайнятості.

proforientasiya Державний навчальний заклад «Харківське вище професійне
механіко-технологічне училище» є активним учасником Ярмарку професій.

 

 

 

 

 

krujki priyom_comissiya

Підрозділом профорієнтаційної роботи є приймальна комісія училища, яка створена руками педагогічних працівників та учнів, в світлій затишній кімнаті. Тут працює постійно діюча виставка художньої та технічної творчості, де експонуються вироби гуртків «Юний зварник», «М’яка іграшка», «Срібна голка», «Юний квітникар».
Медичне обслуговування учнів державного навчального закладу «Харківське вище професійне механіко-технологічне училище» забезпечує міська клінічна багатопрофільна лікарня №13. Обслуговування учнів безкоштовне. В училищі є медичний кабінет, де працює сестра.